BearStudio | Wizualizacje i Grafika 3D

Wizualizacje 3D produktów,
modelowanie 3D, packshoty

Czym są wizualizacje produktów?

Wizualizacje produktów służą do pokazania produktów w najbardziej atrakcyjny dla odbiorcy sposób. Możliwości kreacji modelu 3D produktu są nieograniczone, grafika 3D daje nam pełną elastyczność. Możemy pokazać dowolny przedmiot, który istnieje np. tylko na papierze albo w wyobraźni konstruktora. Dodatkowo możemy go wykonać z dowolnego materiału.

Całe zlecenie zaczynamy od wykonania modelu 3D lub zaimportowania modelu stworzonego w programach do projektowania CAD, w zależności od dostępnych dla nas danych tworzymy jak najbardziej szczegółowy model w skali 1:1. Aby oddać wszystkie nawet najmniejsze szczegóły. Taki model można potem zapisać w formacie uniwersalnym w celu stworzenia bazy produktów do pobrania, na przykład przez architektów.

Potem przechodzimy do kolejnego etapu zwykle są to packshoty czyli ujęcia na wzór studyjnej fotografii produktowej – często w formie produktu na białym tle. Na tym etapie możemy skończyć wizualizacje produktu albo zastanowić się czy nie warto wykorzystując stworzony już model 3D, umieścić produkt w naturalnym dla niego środowisku np. we wnętrzu.

Czym jest packshot?

Packshot jest to najczęściej statyczny obraz prezentujący produkt, powinien dobrze odwzorowywać prezentowany przedmiot jak i wydobyć jego zalety. Najczęściej prezentacja produktu odbywa się na białym tle, albo bez tła w formie pliku .png z włączoną przezroczystością. Takie packshoty można potem wykorzystać w formie produkcji katalogu reklamowego albo umieścić na stronie www.
Jako, że grafika 3D daje praktycznie nieograniczone możliwości kreacji możliwe jest na przykład wykonanie packshotów 360 stopni, przekrojów, instrukcji montażu itp.
Jest to obowiązkowa pozycja, która umożliwia rozpoczęcie sprzedaży produktu. W oparciu o umiejętności z dziedziny grafiki 3D, możemy wykreować dowolny produkt, bardzo popularne są packshoty przedstawiające opakowania produktów. Profesjonalne rendery 3D, są wizytówką produktu i stanowią solidną podstawę do dalszej promocji i sprzedaży.

Więcej